ФК "Вихър" Николово" 2:3 ФК "Смоляновци"

Администратор

Любим Футболист от отбора : Маевата
    Брой мнения : 98
    Join date : 06.08.2010

ФК "Вихър" Николово" 2:3 ФК "Смоляновци" Empty ФК "Вихър" Николово" 2:3 ФК "Смоляновци"

Писане by Kricc * Чет Сеп 23, 2010 5:26 am

Срещата се игра на стадион "Лъката" в с. Николово при хубаво време и се радваше на голям зрителски интерес - около 300 души бяха дошли да наблюдават тази интересна футболна среща. В самото начало на мача футболистите на Николово проспаха едно положение пред тяхната врата и голмайстора на Смоляновци не сгреши за 0:1 още в 3-та минута на мача. В 15-та мин. резултата набъбна до 0:2 отново след грешка в центъра на защитата на Вихър. След получения студен душ, отбора на Николово заигра по-добре и създаде няколко опасности пред вратата на Смоляновци, като при една от тях, след далечен удар на Антон Венелинов - Борсука, топката срешна напречната греда. В самия край на полувремето при една висока топка, вратаря на гостите не успя да я овладее и при добавката Велизар Рангелов - Метъла я вкара в опразнената врата за 1:2. При този резултат дойде и края на първото полувреме.
    През второто полувреме имаше само един отбор на терена - този на Николово. Те се вдигнаха на щурм и гола на няколко пъти висеше на косъм. Не можем да не отбележим добрата игра на вратаря на гостите, който буквално спаси отбора си от разгром и направи невероятни спасявания. И все пак - в 62-та минута логиката възтържествува - след ювелирно изпълнен пряк свободен удар от около 35 метра Д. Пемперски - Майстора буквално препарира вратаря на гостите - 2:2. Буквално след подновяването на играта от центъра се стигна до най-спорния момент в срещата, който определено оказа влияние върху крайния резултат. След далечен удар на Пемперски, вратаря на гостите изби и тя попадна в краката на Метъла. Той много правилно тръгна към вратаря, последва съприкосновение и главния съдия отсъди дузпа в полза на Николово. В този момент, незнайно защо, страничния съдия вдигна флага за засада и главния съдия отмени своето решение. Последваха бурни протести от страна на целия отбор на Николово, но те не бяха уважени. В 78-та минута бе отсъден фаул пред наказателното поле на Николово, последва центриране и след странен рикошет, топката влетя в мрежата на домакините за 2:3. Последните няколко минути се играеше изцяло пред вратата на Смоляновци, но така и гол не падна! Този мач със сигурност ще тежи на съвестта на страничния съдия, който определено ощети отбора на Николово.

В момента е: Нед Май 19, 2024 8:08 pm